Toerskiën La Grave

TOERSKIËN TUSSEN DE ECRINS EN MASSIF DES ARVES

Toerskiën La Grave
Alpen, Frankrijk

Toerskiën La Grave

TOERSKIËN TUSSEN DE ECRINS EN MASSIF DES ARVES
Eerstvolgende vertrek
n.t.b.
Reisduur
2 dagen
Deelname vanaf
Op aanvraag
Deelnemers
4 - 6 avonturiers
Gids ratio
1:6

La Grave is een mythisch dorpje onder toerskiërs en freeriders, en dat is niet voor niets! Vanuit het dorpje brengt een gondel je namelijk direct naar de gletsjerwereld van de Ecrins. Vanuit een gezellige Gîte verkennen we deze week op toerski's de omgeving van La Grave!

Tijdens deze week staat de beleving van het hooggebergte centraal. Na een dag inskiën in het beroemde skigebied van La Gave,  maken we verschillende mooie toerski-tochten in de omgeving. We sluiten de week af met een toertocht met overnachting op een gezellig berghutje!

Voor deze skitrip is enige ervaring met off-piste skiën wenselijk. Je kunt soepel en beheert afdalen in off-piste terrein tot plusminus 30 graden. Er is gedurende de week ruimte om jouw skitechniek te verbeteren.

Bezoek mijn informatiebijeenkomst

Toerskiën La Grave programma

Dag 1 - Aankomst in het hotel

Voorafgaand aan het programma reis je zelfstandig naar La Grave. We brengen wij je in contact met de andere deelnemers zodat er eventueel gecarpoold kan worden. Je kunt ervoor kiezen om zelfstandig al 1 of 2 dagen in te skiën in de omliggende skigebieden (Alp d'Huez, Les Deux Alpes). Je overnacht Gîte Le Pas De l'Ane (of vergelijkbaar).

Dag 2 - De eerste off-piste meters

Na een goed ontbijt vertrek je naar de skilift van La Grave. Deze lift brengt je naar zo'n 3200 meter. Vanaf hier hebben we ruim 1600 verticale meter tot onze beschikking! Vandaag neemt de gids je mee op een aantal klassieke afdalingen van La Grave, door Vallon de la Meije en Vallon de Chancel. Deze routes brengen je via gletsjerterrein en tree-runs helemaal terug naar La Grave, waar je weer in de lift stapt voor de volgende afdaling.

Mountain Network - La Grave3

Dag 3 - Tijd om te toeren!

Inmiddels voelt het off-piste terrein vertrouwder aan en sta je met meer zelfvertrouwen op je ski's. Tijd voor een eerst toertocht dus. Vanaf de Col de Lauteret, of met behulp van de liften van La Grave zijn legio mogelijkheden voor mooie tochten!

Dag 4 - Skitour op Pic Blanc du Galibier

Vandaag staat een toertocht op de planning met een hoogteverschil van zo'n 1000 meter! ‘s Ochtends vroeg vertrek je met de auto richting de Col de Lautaret, ook wel bekend van het wielrennen. Vanaf de parkeerplaats plakken we de vellen onder om omhoog te klimmen richting de Pic Blanc du Galibier. Je wordt beloond met prachtige uitzichten, van de Ecrins en Valloire helemaal tot Briançon. Na een mooie afdaling keren we terug naar La Grave, waar we de dag afsluiten.

Toerskitocht

Dag 5 - Refuge du Goléon

Vandaag zoeken we de rust op en staat er een mooie tocht op de planning naar Refuge du Goléon. Deze hut ligt op 2400 meter en is eveneens ons onderdak voor de nacht. Met de stijgvellen onder je ski’s maak je de klim van +/- 600 meter naar de hut, via soms flink steile hellingen. Bij goed weer en goede condities is er de mogelijkheid om nog een toertochtje te maken vanaf de hut. Eenmaal op de hut is het tijd om te proosten op een mooie dag en uit te rusten. Morgen heb je namelijk een lange dag voor de boeg!

Dag 6 - Skitour op de Aiguille du Goléon

Vroeg in de ochtend verlaat je de hut om te beginnen aan een mooie toertocht. Er zijn verschillende mogelijkheden, richting toppen van 3000-3400 meter. Het harde werken van vandaag wordt beloond met de mooiste uitzichten. Er staat je nog één lange afdaling te wachten. Een perfect run om een hele mooie week mee af te sluiten!

Hoe uitdagend is deze reis?

Hard
11 / 20
Stijgconditie 3 / 5
Stijgtechniek 2 / 5
Afdaalconditie 3 / 5
Afdaaltechniek 3 / 5
Stijgconditie 3 / 5
Een klim met een rugzak van max. 12 kg die max. 3 uur of 900 hoogtemeters duurt kun je prima aan. Het kan zijn dat je per dag in totaal 6-8 uur op pad bent (zowel klimmen als dalen).
Stijgtechniek 2 / 5
Je hebt geen of nauwelijks ervaring met het lopen op toerski's.
Afdaalconditie 3 / 5
Je hebt een goede conditie. Een volle dag skiën met een rugzak van max. 12 kg is voor jou geen enkel probleem, ook niet als de sneeuw moeilijk is.
Afdaaltechniek 3 / 5
Je skiet of board soepel en zonder te vallen door de losse poeder. Je hebt ruime ervaring met off-piste gaan. Als de sneeuw moeilijker wordt komt het voor dat je valt of dat je niet zo snel meer skiet, maar dat je wel door kan blijven gaan. Bij deze tocht komt het zeer regelmatig voor dat er (lange) hellingen steiler dan 30 graden geskiet moeten worden en korte stukjes steiler dan ca. 35 graden. Ter vergelijking: de steilste zwarte piste in Oostenrijk is ca. 35 graden.

Reis en vervoer

La Grave ligt tegen de noordkant van Nationaal Park Les Ecrins, tussen Grenoble en Briançon. De regio staat ook wel bekend om de beroemde wielerpassen, zoals de Col du Lautaret en Col du Galibier. La Grave ligt op zo'n 11,5 uur rijden van Utrecht. Ga je met de het openbaar vervoer? Dan reis je met de trein naar Grenoble. Vanaf daar rijdt er meermaals per dag een bus naar La Grave (+- 2 uur).

Accommodatie

In het dal slaap je in Gîte Le Pas De l'Ane, een erg gastvrije lodge met een warme bergsfeer. Daarnaast slaap je deze week ook in een berghut: Refuge du Goléon. Daar kun je rekenen op een basic maar nette slaapplaats en een degelijke maaltijd rekenen. Je slaapt hier in een lager (slaapzaal).

Instroomeisen

Je hebt een goede conditie en kunt stabiel off-piste skiën. Met stabiel bedoelen wij dat je ook in moeilijkere sneeuw zonder heel vaak te vallen kunt afdalen. Bij het skiën is geen haast en je kunt het rustig aan doen. Als je af en toe eens valt is dat geen probleem. Enige ervaring met toerskiën is wenselijk. Deze reis is ook toegankelijk voor splitboarders.

Het voorbeeldprogramma en de nagestreefde doelen worden aangepast op basis van weer, condities en het kunnen van de deelnemers. Het kan voorkomen dat het programma door de omstandigheden op een of meer dagen beperkt is.

Voorbereiden op je avontuur

Mountain Network informatiedocument

Gratis informatiedocument

Hieronder kun je het informatiedocument downloaden. Daarin vind je alle benodigde informatie:

  • Programma
  • Gidsen
  • Logistiek
  • Benodigd materiaal
  • Acclimatiseren
  • Kosten en meer

Voorbereidingsdag voor de toerskitochten

Informatiebijeenkomst

Kom naar een van onze informatiebijeenkomsten. Daar vertellen we je alles over deze reis en kun je al je vragen stellen. Aan bod komen onder andere:

  • Voorbereiding
  • Programma op de berg
  • Kleding en materiaal
  • Trainingsadvies
  • Praktische informatie

Bezoek mijn informatiebijeenkomst
Mountain Network Training

Uitgebreide trainingshandleiding

Als je eenmaal geboekt hebt ontvang je van ons een trainingshandleiding. Met die handleiding kun je jezelf fysiek en mentaal goed voorbereiden. Wat je precies moet kunnen en hoe je moet trainen wordt op de voorbereidingsbijeenkomst nog duidelijker gemaakt.

Mountain Network uitrustingslijst winter

Gedetailleerde uitrustingslijst

Als je eenmaal geboekt hebt ontvang je van ons een uitrustingslijst. In deze lijst vind je alle items die je nodig hebt en een indicatie van de prijs per item. Van ieder item vind je een foto en een beschrijving waar het uitrustingsstuk aan moet voldoen.

Mountain Network - voorbereidingsdag skiën_12

Voorbereidingsbijeenkomst in Nederland

Tijdens deze dagen krijg je een presentatie over wat je in de Alpen allemaal te wachten staat. Aan de hand van foto en film wordt duidelijk hoe het programma er van dag tot dag uitziet. Ook krijg je een uitgebreide uitleg over het benodigde materiaal. Wat heb je allemaal nodig, wat krijg je van ons te leen en wat dien je zelf nog aan te schaffen of te huren?

Het exact nabootsen van de omstandigheden op de berg is natuurlijk niet mogelijk in Nederland, maar we gaan wel oefenen tijdens een clinic spitzekehren. Daardoor vertrek je met zelfvertrouwen naar de bergen!

Bij de voorbereidingsdag in Nederland komt het volgende aan bod:

  • Ontvangst met kop koffie (of thee)
  • 1,5 uur clinic spitzekehren
  • Materiaaluitleg
  • Presentatie over het programma

Wel en niet inbegrepen in het programma

Wel inbegrepen

Alpen programma:

  • 5 dagen begeleiding door UIAGM berg- en skigidsen (max. 1:6)
  • Alle kosten van de gids(en)
  • 4 overnachtingen in een hotel inclusief ontbijt en diner
  • 1 overnachting in een berghut inclusief ontbijt en diner
  • 1 dag liftpas La Grave (of evt. ander gebied)
  • Toeristenbelasting
  • SGR Garantiefonds

Niet inbegrepen

Alpen programma:

  • Vervoer naar de Alpen
  • Lawineveiligheidsmateriaal: rugzak, pieper, sonde en schep (te huur via ons bij Base Camp met 10% korting)
  • Toerski-/Splitboard uitrusting
  • Lunch, consumpties en drankjes
  • Reisverzekering met bergsportdekking + annuleringsverzekering
  • Bijdrage Calamiteitenfonds á € 5,00

Gidsen waar ik mee samenwerk

Onze skireizen worden gegidst door mensen met de hoogst haalbare diploma’s op het gebied van skitechniek en lawineveiligheid. De UIAGM berg- en skigidsen opleiding duurt meerdere jaren en is in de Alpenlanden een beschermd beroep, net als in Nederland bijvoorbeeld artsen en advocaten dat zijn. Staatlich Geprüfter skileraren zijn specialist op het gebied van skitechniek. Al onze gidsen spreken goed Engels met een prachtig lokaal dialect. Je bent dus in goede handen!

Hoeveel gidsen gaan er mee op reis?

Bij deze reis ben je per gids met maximaal 6 deelnemers op pad.

Data & prijzen

Reservelijst: Als een reis is volgeboekt (geen plaatsen beschikbaar), kan je je inschrijven voor de reservelijst. Mocht er later alsnog een plek vrij komen krijg je vanzelf een melding.

Gids: Tijdens de reis kan het zijn dat er meerdere gidsen aanwezig zijn. Een daarvan fungeert als hoofdgids. Welke gids je krijgt is altijd onder voorbehoud aangezien gidsen bijv. geblesseerd kunnen raken.

Deze reis boeken als privégroep: Bij de data in onderstaande agenda sluit je aan bij andere deelnemers die je mogelijk niet kent. Wil je bij jouw reis niet belemmert worden door de mindere conditie, ervaring of skills van de overige deelnemers of heb je andere data op het oog dan is het mogelijk om deze reis privé te boeken. Hieronder vind je de prijzen per persoon bij een privéboeking:

  • Bij 3 personen: € 2045,-
  • Bij 3 personen: € 1845,-
  • Bij 4 personen: € 1645,-
  • Bij 5 personen: € 1445,-

Stuur een mail naar travel@mountain-network.nl als je deze reis op een andere datum of als privégroep wil boeken.

Er zijn op dit moment geen toekomstige reisdata bekend. Neem contact met mij op voor meer informatie.

Neem contact op