Overzicht data & aanmelden
- Data
- Beschikbaarheid
- Gegarandeerd vertrek
- Prijs
- Sun 17-02-2019 t/m Sat 23-02-2019
- vol
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Sun 03-03-2019 t/m Sat 09-03-2019
- vol
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Sun 17-03-2019 t/m Sat 23-03-2019
- vol
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Sun 31-03-2019 t/m Sat 06-04-2019
- vol
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Sun 14-04-2019 t/m Sat 20-04-2019
- nog 3 v/d 7 pl. vrij
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Sun 31-03-2019 t/m Sat 06-04-2019
- vol
- Gegarandeerd vertrek
- € 1.095,00
- Nu boeken!
- Prijzen zijn per persoon incl. BTW.
Inclusief:
- 4 hutten overnachtingen met vol pension (ontbijt, lunch, diner)
- 2 overnachtingen in een pension in het dal op basis van bed & breakfast
- Professionele, gediplomeerde berg- en skigidsen; max. 7 personen per gids
- 1 dag liftpas Ischgl
- SGR Garantiefonds
- Calamiteitenfonds
Exclusief:
- Lawineveiligheidsmateriaal, Rugzak, Pieper, Sonde en Schep (bij mij te huur voor € 75,-)
- Reis
- Drankjes
- Tourski-/Splitboard uitrusting
- Ongevallen verzekering
- Annuleringsverzekering
Informatiebijeenkomsten en documenten
Deze reis wordt in samenwerking met Mountain Network georganiseerd. Meld je aan voor de informatiebijeenkomst op 19 december 2017 bij Mountain Network Nieuwegein of download het informatiedocument:
Aanmelden informatiebijeenkomst Download informatiedocument
De Silvretta, toerski gebied bij uitstek
- Vlakke runs, goed voor beginnende toerskiërs
- Verschillende steilere varianten
- Goede luxe berghutten
De Silvretta vormt de grens tussen Zwitserland en Oostenrijk. Je vermaakt je deze week voornamelijk aan de Oostenrijkse kant van de grens. De glooiende hellingen staan in contrast met de steile rotspartijen. Bij voldoende niveau zal de gids kijken hoe het je vergaat op de wat steilere hellingen.
Er wordt deze week aandacht besteed aan onze off piste ski techniek en tegelijkertijd leer je de skitoeren uitrusting kennen. Je doet bekende hutten als de Wiesbadener-, de Heidelberger- en de Jamtalhut aan.
Bekijk hieronder het filmpje van februari 2016. De helikopter die je in het filmpje ziet zit niet standaard in het programma maar was optioneel! Niet schrikken, de lawine die je in het begin van het filmpje ziet werd gecontroleerd afgeschoten door de lawinedienst van Ischgl, niets aan de hand dus.
Programma van dag tot dag:
Dag 1 Het skigebied van Ischgl
Je ontmoet de gids in Ischgl op de parkeerplaats van de hoger gelegen Heidelbergerhut. Na een korte materiaal check pak je de skilift omhoog en ski je in op de piste. Als je het gevoel voor de ski’s weer te pakken hebt verplaats je langzaam richting de makkelijkere off piste runs. De gids is in het bezit van het hoogste ski- en bergids diploma en kan jullie dus prima tips en oefeningen geven om de off piste techniek beter onder de knie te krijgen. Aan het einde van de dag pak je de Val Gronda gondel omhoog en ski je naar de Heidelbergerhut.
Dag 2 De Heidelberger hut
- Stijgen: 700 meter
- Dalen: 700 meter
Vandaag maak je een kleine maar mooie skitoer in de omgeving van de hut. Nadat de focus gisteren met name op het afdalen lag schenk je vandaag aandacht aan het lopen op toerski’s. Het bevestigen van de vellen en de harscheisen wordt geoefend maar vooral het ‘spitzekehren‘ zal geoefend moeten worden. Toeren mogelijkheden zijn; Piz Tasna, Piz Davo Dieu, Piz Davo Lais of de Piz Mottana.
Bekijk hieronder het filmpje van een prachtige toerskitocht bij de Heidelbergerhütte. De beelden zijn met een drone gemaakt!
Dag 3 Een echte skitoer van de Heidelbergerhut naar Jamtalhut!
- Stijgen: 700 meter
- Dalen: 800 meter
‘S ochtends vroeg vertrek je richting de Jamtalhut. Afhankelijk van de sneeuwcondities ga je via het Zahnjoch of het Kronenjoch. Vanaf het Kronenjoch kun je de ‘3000er’ Breitekrone beklimmen. Op het joch gaan de bindingen in de skistand en haal je de vellen van de ski’s want er wacht je een mooie poeder afdaling! Op de Jamtalhut staat de warme chocolade melk met slagroom op je te wachten!
Dag 4 Skiën op de Jamtal Gletsjer
- Stijgen: 800 meter
- Dalen: 600 meter
De Jamtal hut is ooit eens door een grote lawine weggevaagd en later nog bekend geworden door een groot lawine ongeluk vlakbij de hut. Gelukkig is de hut inmiddels verplaatst en de plaats van het lawineongeval is tegenwoordig afgezet en is gemakkelijk te omzeilen. Het desolate landschap van de Jamtal Ferner is indrukwekkend en als je goed kijkt zie je hoeveel ‘kleuren’ wit er eigenlijk zijn! Als de groep er zin in heeft beklimmen je het drie landen punt tussen Tirol, Vorarlberg en Zwitserland, de Dreiländerspitze.
Dag 5 De Wiesbadenerhut
- Stijgen: 200 meter
- Dalen: 900 meter
De Wiesbadenerhut is vooral door de vrolijke dames die op de hut werken misschien wel de gezelligste hut van de Silvretta. Vanaf de Wiesbadenerhut kan de hoogste berg van Vorarlberg beklommen worden; de Piz Buin 3312 meter.De Silvrettahorn behoort ook tot de mogelijkheden. Over de gletsjer ski je naar beneden waar de laatste beklimming op je wacht. Via het Bieltaljoch wacht je de lange afdaling naar Galtür.
Niveau
Stabiel een zwarte piste af kunnen skiën en enige ervaring met offpiste skiën in combinatie met een redelijke conditie is gewenst. Veranderingen aan het bovenstaande programma zijn voorbehouden aan de gids. Afhankelijk van de wensen van de deelnemers, het weer, de condities en het niveau van de deelnemers kan het programma aangepast worden.
Deze reis valt onder het SGR Garantiefonds én het Calamiteitenfonds.
Submit your review | |
Deze tocht gedaan in maart 2017 met een groep van 6 onder leiding van Hans, een plaatselijke gids. Wat een fantastische week! We hadden goed weer en de sneeuwcondities waren ook nog prima. Op één wat steilere helling na (op de laatste dag) is de tocht eenvoudig en vooral een kwestie van gaan. De gids was bekwaam en geduldig en wist de groep goed te 'managen'.
Enige fysieke conditie is wel een vereiste en let vooral erop goed materiaal mee te nemen. Mijn airbag heb ik thuis gelaten en daar ook geen spijt van gehad.
Samen met Jelle en 4 maten op pad geweest in de Silvretta. Wegens ongunstige omstandigheden in het Mont Thabor gebied heeft Jelle snel een ander programma voor ons georganiseerd in de Silvretta. Waanzinnige dagen gehad met prachtige views van de Oostenrijkse alpen. Jelle kent het gebied op z'n duimpje en zorgt te allen tijde voor de meest veilige en meest prachtige routes. Absoluut een aanrader. Volgend jaar weer Jelle! Bedankt voor de mooie week! Maarten
Met een groep van 5 man hadden we besloten om te gaan leren touren met oog op een eventuele Haute Route. Oorspronkelijk zouden we naar de Mont Thabor gaan, maar door het slechte weer zijn we uitgeweken naar de Silvretta. Wat toen een vervelende keuze leek door het omrijden, bleek achteraf de beste keuze die we hadden kunnen maken. Jelle heeft ons een fantastische tijd bezorgd en heeft de tour volledig aan onze wensen aangepast. Zo probeerde hij zoveel mogelijk situaties na te bootsen die bij een eventuele Haute Route van pas zouden kunnen komen. Over het algemeen is niet anders te concluderen dat Jelle onze groep perfect aanvoelde en het voor ons naast uiterst leerzaam ook fantastisch heeft gemaakt. Grote aanrader!
we zijn de laatste week van Februari 2016 met een gemengde groep (3 ski & 1 splitboard) door de Silvretta getourd. Mooie routes en mooie verhalen. De week is in stijl afgesloten met een helikopter dropping in Italie. Een absolute aanrader voor iedereen. Thanx Jelle!
Jeroen
Echt genoten van onze skitoer door het Silvretta gebergte! Wegens een volle agenda van Jelle zijn wij via Jelle op pad gegaan met Lukas Fritz van http://mymountainguide.at/. Een en ander was perfect geregeld door Jelle. Lukas wist veel over de bergen te vertellen en iedere dag maakten wij een uitdagende beklimming naar een summit. Hutten zijn sfeervol en ontspannen. Topreis!
Allereerst was dit tripje naar Stubaier Gletsjer natuurlijk een heerlijk en gezellig (lang)weekend weg, veel gezelligheid en een degelijk hotel.
Heerlijk om nu eens daadwerkelijk aan de slag te aan met mijn techniek (die ik door de jaren heen geheel zelfstandig en dus compleet verkeerd heb aangeleerd).
Jelle heeft mij in een paar dagen van intens gefrustreerd gedurende de eerste drie dagen, toch nog zo ver weten te krijgen dat ik eindelijk begrijp, en hopelijk nu kan gaan afleren, wat ik fout doe. Het is een verademing voor mij dat ik nu snap wat er fout gaat. Ik dacht altijd dat er voor mijn verstokte houding geen redding meer was, maar Jelle heeft mij zowel in de praktijk als achter de PC kunnen duidelijk maken wat ik moet veranderen. Iedereen die twijfelt of hij zijn/haar skikunsten moet verbeteren een tip: DOEN!
Ik ben tijdens de Snow Safety praktijkdagen in Haute Nendaz met Jelle op pad geweest. Het mooie van Jelle is dat hij altijd het avontuur opzoekt en ook al zijn de condities niet geweldig. Daarnaast heeft en deelt hij veel kennis (logisch als je in het bezit bent van zoveel diploma's) en heeft hij een enorme rationele denkwijze over de gevaren en risico's bij het freeriden die wel blijft hangen.
Jelle is verder duidelijk in zijn communicatie en vooral erg gezellig en met erg veel humor weet hij altijd een lach op je gezicht te toveren.
Ik ben zeker van plan om nog een keer met Jelle op pad te gaan!
Hutten en eten zijn top (een verademing tov de Franse stinkhutten), gebied voor een ervaren tourskier wellicht wat te weinig uitdaging, gids is super